اللهم عجل الوليک الفرج 

چله های انتظار (امروز برای امروز و فردا) - چهل چله در سیر و سلوک اخلاقی ، چهل چله برای خشنودی خدا و امام زمان (عج)
لينک دوستان
حمايت ميکنيم

خورشيد شيعه 

درمطالب قبلی گفتیم زندگی ما دچار کمی ها و کاستی هاست ، زندگی اکثر ماها پر از چرا هاست ، چرا کنکور یا دانشگاه قبول نشدم ؟ چرا پولدار نیستم تا بتونم ماشین بخرم ؟ چرا دعام مستجاب نشد ؟ چرا به دختر یا پسری که علاقه داشتم نرسیدم ؟ و...

تا بحال ازخودمون پرسیدیم که برای خوشنودی خدا و امام زمان (عج) چه کردیم ؟ چقدر از خدا اطاعت کردیم تا خدا جواب ما را بدهد ؟ البته نماز و روزه را بجا می آوریم ولی چطور ؟  

پس برای اینکه زندگی ما بهتر بشه و برای اینکه هر چی از خدا خواستیم بهمون بده باید رنگ خدایی بگیریم (صبغة الله ) ، باید هم سنخ با امام زمان(عج) بشیم.

ما به خیلی کارها عادت کردیم که دست کشیدن ازش خیلی سخت است مثلاً دیرتر نماز خواندن ، غیبت کردن ، کج خلقی کردن و خیلی کارهای دیگر که بهترین کار برای دست کشیدن از آنها این است که چهل روز مراقب خودمون باشیم

 همانطور که می دونید در بعضی از اعداد رمز و رموزی نهفته است مثل عدد 7 یا عدد40 بخاطر همین توجه خاصی بهشون میشه ، مثلاً در همین عدد چهل گفته شده تکامل است ، وقتی نطفه انسان درست میشود چهل روز بعدش تبدیل به علقه می شود ،چهل روز بعدش تبدیل به مضغه می شود ، چهل روزبعد روح دمیده می شود ، ما اربعین حسینی داریم (چهلم اموات ) بعضی چله نشینی ها داریم وحتی مثلاً می گویند اگر خواسته باشی امام زمان (عج) را زیارت کنی چهل روز برو مسجد جمکران یا مسجد کوفه ، یا اگر حاجتی داری چهل روز بعضی دعاها را بخوان حاجتت داده می شود (که اینها همه اش درست است و خودم بعضی هاش را تجربه کردم ، چندین سال پیشتر مدتی بود که نتوانسته بودم بروم پابوس امام رضا (ع) و هر کاری کردم نشد که بروم برای همین نیت کردم چهل روز زیارت عاشورا بخونم شروع کردم به خواندن ودر این بین بعضی وقتها یادم میرفت بخوانم و فاصله میشد ، هیچ وقت یادم نمی رود وقتی توانسته بودم چهل روز پشت سر هم زیارت عاشورا را بخوانم چهلمین زیارت عاشورا را در حرم امام رضا (ع) خواندم والبته به چیزهایی هم که می خواستم رسیدم )

 برای رسیدن به کمالات اخلاقی هم باید چهل روز مداومت کرد و هر کسی خواسته باشد عادتی را ترک کند یا به چیزی عادت کند چهل روز مداومت بر آن کند درست می شود

حالا اگر ما خواسته باشیم یک دفعه تمام عادت های بدمون را ترک کنیم یا خواسته باشیم یک دفعه تمام خوبی ها را در خودمون ایجاد کنیم نمیشه ، بهترین راه این است که کم کم و یکی یکی باشد ، برای همین برنامه چهل چله اجرا میکنیم ، یعنی در هر چهل روز یک عادت بد (مثلاً کج خلقی یا غضب یا بی توجهی به نماز اول وقت ) را ترک می کنیم ویا یک عادت خوب (مثلاً توکل یا عیب پوشی یا تواضع ) در خودمون ایجاد می کنیم.

<< بعضی از چله های برنامه چهل چله همان چیزهایی است که انجام میدادیم منتها با توجه و نظم بیشتر مثل نماز خواندن یا قرآن خواندن>> 

این برنامه را هفتگی در چهل هفته انجام دادم و در حال اجراست ، به نظرم موفق بوده ، در زندگی من که خیلی تاثیر داشته ، دست تنگی های قبلم خیلی کم شده ، آرامش بیشتری دارم ، نگرانیام کمتر شده و ... بعضی از رفقایی که این برنامه را اجرا می کنند هم مثل من زندگیشون تغییر کرده و بهتر شده.

حالا انتخاب با خودتون است که با این برنامه موافق باشید و شروع کنید یا اینکه این حرفها را قبول نداشته باشید ؟ البته نباید انتظار داشته باشید که در چله اول به همه آرزوهاتون برسید.

اگر با ما همراه هستید یا علی بگویید و خبرم کنید تا چهل نفر شویم و شروع به اجرای برنامه کنیم

و اگر مخالف هستید در قسمت نظر بگویید چرا ؟

[ جمعه بیست و چهارم تیر ۱۳۹۰ ] [ ] [ امیر حسین شیرزاده ]

درباره وبلاگ

زندگی اکثر ماها رو به کمی و کاستی هایی است که ما آنها را کمی و کاستی نمی بینیم در حالی که این چنین است ، دوری از خدا و امام زمان و عدم ارتباط با آنها باعث غرق شدن در این زندگی است که به پستی فرو می رود ، برای زیستن و بهتر زیستن و خوش بودن در زندگی نیاز است به چیز هایی که . . . .
________________________________________

انتظار یعنی این آینده حتمی و قطعی است بخصوص انتظار یک موجود حی و حاضر.
این انتظار تکلیف بر دوش انسان می گذارد . وقتی انسان یقین دارد یک چنین آینده ای هست همچنانی که در آیات قرآن هست « ولقد کتبنا فی زبور من بعد ذکر ان الارض یرثها عبادی الصالحون × ان فی هذا لبلاغ لقوم عابدین » مردمانی که اهل عبودیت خدا هستند می فهمند باید خود را آماده کنند ، باید منتظر و مترصد باشند . انتظار لازمه اش آماده سازی خود است .
بدانیم یک حادثه ی بزرگ واقع خواهد شد و همیشه منتظر باشید
انتظار ایجاب می کند که انسان خود را به آن شکلی ، به آن صورتی ، به آن هیئت و خلقی نزدیک کند که در دوران مورد انتظار ، آن خلق و آن شکل و آن هیئت متوقع است. لازمه انتظار این است. وقتی بناست درآن دوران منتظَر عدل باشد ، حق باشد ، توحید باشد ، اخلاص باشد ، عبودیت خدا باشد ، دوران یک چنین دورانی قراراست باشد. ما که منتظر هستیم باید خودمان را به این امور نزدیک کنیم ، خودمان را با عدل آشنا کنیم ، آماده عدل کنیم ، آماده پذیرش حق کنیم . انتظار یک چنین حالتی را به وجود می آورد .
« بیانات مقام عظمای ولایت امام خامنه ای (مدظله ) »
آرشيو مطالب
آمار وب
امکانات وب

محل قرار گرفتن کد هاي اضافي

 براي امکانات وب

Online User
IranSkin go Up